Vážení klienti, dle aktuálního nařízení vlády máme zavřené Klientské centrum Daramis v ulici Jankovcova 14/1595, Praha 7 na dobu neurčitou.
V případě dotazu se obracejte na zelenou linku 800 226 223 nebo nám napište na office@daramis.com. Děkujeme za pochopení.
daramis-144x51

Podporujeme

Nadační fond Agora 7

Společnost Daramis založila v roce 2016 Nadační fond Agora 7, kterému i nadále intenzivně finanční napomáhá.

Agora 7 se zaměřuje na různorodé projekty zaměřené především na kvalitní život v seniorském věku. Aktivně podporuje místní organizace v Praze 7, jako je Charita Holešovice či Pečovatelské centrum Prahy 7, a dále organizace Cesta domů a Smiling Crocodile.

Nejvíce Nadační fond podporuje projekt Přístav 7. Jedná se o vzdělávací a kulturní centrum pro seniory, které nabízí nejširší nabídku kurzů, přednášek, kulturního programu a poraden pro seniory od věku 55+, jehož sídlo je na adrese Jankovcova 8b na Praze 7. Každý senior si zde může najít, co ho baví, vyzkoušet něco nového a potkat se se svými vrstevníky. Díky těmto kurzům se senioři začleňují do společnosti 21. století.

V bezprostřední blízkosti Přístavu 7 byla vytvořena komunitní zahrada Botanicula, na které si každý z Prahy 7 může vypěstovat své vlastní ovoce a zeleninu. Součástí zahrady je prostor na hraní petanque s přáteli. 

Charitu Holešovice podporuje Agora 7 v rámci projektu Doma je doma. Ten je zaměřen pro ty, kteří si z vzhledem ke svému věku, zdraví či ztrátě soběstačnosti nemohou pečovatelské služby financovat sami. Cílem je pomáhat seniorům při zajištění základních lidských potřeb, dodávat jim sílu a naději a především oddálit tak co nejvíce umístění do ústavní péče.

Dále Agora 7 podporuje organizaci Cesta domů, která poskytuje poradenské služby v oblasti péče o nevyléčitelně nemocné a umírající. Pomáhá pozůstalým v době zármutku. Zároveň se snaží o zvýšení povědomí v oblasti paliativní péče formou vzdělávání odborníků a osvětových kampaní.

Agora 7 se mimo jiné také stará se o zdraví klientů Farní charity Holešovice a Pečovatelského centra Prahy 7. Každé dva týdny jim prostřednictvím pravidelné donášky rozdává čerstvé ovoce a zeleninu. Jedná o projekt Ovocné balíčky.

Kromě seniorům Agora 7 napomáhá i dětem s kombinovaným postižením ze Smiling Crocodile. Pomoc konkrétně putuje na zajištění provozu školy a především na zajištění asistentů pro děti. 

Agora 7 se také zapojuje do Humanitárního konta. Jedná se veřejnou sbírku Prahy 7 pro lidi v náročné sociální situaci. Je určena pro pokrytí sociálních služeb u vybraných klientů.

Více informací o projektech Nadačního fondu naleznete na www.agora7.cz

Kolnoa

Festival izraelského filmu KOLNOA (קולנוע), jenž v názvu nese hebrejský výraz pro kino či kinematografii, představuje filmovou produkci této pozoruhodné a pestré země plné protikladů. Byl založen v roce 2017.

Přináší snímky, se kterými se v běžné české filmové distribuci téměř nesetkáme.Součástí festivalu jsou i tematické přednášky o izraelském filmu, prezentace tvorby izraelských filmových škol a doprovodný program z oblasti tance, hudby, výtvarného i kulinářského umění, ukázky základů hebrejštiny či arabštiny. Festival probíhá za laskavé finanční podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky a dalších dárců, do nichž patří i Daramis. Festivalu poskytlo záštitu Velvyslanectví Státu Izrael v České republice.